1
Merhaba 👋
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

SÖVE NEDİR?

SÖVE NEDİR, SÖVE NE iŞE YARAR ?

Söve Nedir : Bütün Söve Modelleri Kapı ve pencereleri yağan yağmur suyu ve dışarıdan gelebilecek her türlü sıvı maddeden korumak ve binanın cephe tasarımına mimari estetik kazandıran kapıların ve pencerelerin iki kenarına dikey olarak uygulanan pencere veya kapının üst kenarında ise yatay olarak uygulanan yüzeyden öne doğru (dışa doğru), değişik malzemelerden yapılabilen doğal taş, alimünyum, mermer, metal, poliüretan, beton, fibrobeton, alikobalt, poliproplen, EPS Polistiren strafor, XPS Polistiren strafor olarak üretilebilen mimari yapı elemanlarına söve denmektedir. 

 

Söve Nedir : Pencerelerin bina dış cephesine bakan kısımlarına uygulanabileceği gibi istenirse estetik ve zengin görünüm açısından iç cephe sistemlerinde de uygulanabilir. Söve dış cephede iklim şartlarına dayanıklı her malzemeden yapılabilir. Söve tanımında da belirtildiği gibi, pencere ve kapı boşluklarını yağmur sularından bir nebze olsun korumanın yanında estetik görünüm amacıyla kullanılmaktadır.

CNC EPS Polistiren Söve Nedir Neden Avantajlıdır?. EPS Polistiren Söve bizlere birçok avantaj sunar. Tasarımcıya çalışmalarında oldukça esneklik sağlar. Tasarımcı isteği söve tasarımını kendisi hazırlayarak 1/1 ölçekte çizme avantajı sunar. Buna göre : Söve kesimini yapan CNC Operatörüne mevcut sövenin projesi (söve çizimleri) autocad ortamında iletilir.Genel olarak DWG veya DXF uzantıları tercih edilir. Operatör Söve EPS Strafor bloklarında imalat montajını hazırlar CNC söve kesim makinası otomatik olarak söveyi keser. Kesilen ürünleri söve harcı ile kaplamak üzere kaplama makinesi cihazı yardımıyla pürüzsüz bir yüzey elde edilerek kaplanır. Daha sonra kurumaya bırakınlan Söve ürünleri ortalama 48 - 72 saat dinlendirilerek kurutulup ilgili şantiyeye sevk edilir. Şantiyeye sevk edilen söve, denizlik, kat silmesi, payanda, söve tacı, dekoratif cephe kaplama malzemelerinin nasıl uygulama yapıldığı ile ilgili bilgileri bir başka makalede sizlerle paylaşacağız